top of page

O NÁS

Jsme pobočkou DDC v České republice. Zajišťujeme DNA diagnostické služby nejen pro Českou republiku ale i pro Slovensko. Naše portfolio nabízených testů zahrnuje biologickou příbuznost, forenzní analýzy, testy původu, SkinDNA, testy zdraví a veterinární diagnostiku. DDC laboratoř splňuje všechny podmínky akreditace ISO17025, AABB, CAP a CLIA. 

Dr. Michael Baird | ředitel DDC laboratoří

Dr. Baird je Chief Science Officer, ředitel DDC laboratoří a DNA Technical Leader. Získal doktorát v genetice z University of Chicago. Později pracoval ve společnosti LifeCodes, kde zastával pozice, vedoucí vědecký pracovník, ředitel laboratoře a viceprezident laboratorní operace. Dr. Baird publikoval více než 50 článků v odborných časopisech jakož i knihách o využití DNA pro identifikaci. Byl prvním kdo svědčil v trestním řízení zahrnující DNA jako důkaz, a od té doby svědčil ve více než 350 kriminálních případech.

Je aktivním členem AABB více než 20 let, Dr. Baird sloužil jako předseda oddělení Relationship Testing Standards Program Unit a měl na starosti aktualizaci 9. vydání AABB standardů pro laboratoře provádějící testy biologické příbuznosti. Dr. Baird je také členem výboru AABB pro standardizaci molekulárního testování.

Mel A. Tehiová, BSc. | ředitelka pobočky DDC v ČR a SK

Paní Tehiová je VP Non-relationship DNA divize v České republice s více jak 10 letou mezinárodní praxí v managementu Life Science a DNA diagnostických projektů. Je aktivní členkou AABB a manažerkou Emerging Markets Corporate programu. 

bottom of page